Google +1 tuşunu kullanarak, bu bölümü beğendiğinizi Google 'a söyleyebilirsiniz.

Hz. Ömer 6.Bölüm izle


Dizi Özeti
Yorumlar
26 Tem 03:45 | Peygamber demiş ki;

Allah izliyor yardim etmiyor , iste allah budur zevk alir . inandiginiz birsey yardim bile etmiyor , insanlarin ezilmesini zevk alarak izliyor .


26 Tem 03:51 | KotuadaM demiş ki;

Varlığına ikna oldun yani :) Ramazan bitmeden namaza başlarsın bu hızla gidersen.


26 Tem 04:00 | Ahmed demiş ki;

Allah cezalandirmiyor veya izliyor diye düsünme. Senin icin mühlet verdigini düsün ve ürper :)


26 Tem 04:54 | Uğurtan demiş ki;

İmtihan için yolladım demiyor mu sizi? Kolay olsaydı inanmak, iman etmek ne manası kalırdı ki? Yardımı nasip eder Rabbim. Tıpkı Ebubekir’in köleyi satın alması gibi. Ki bu olay tarihe geçmesine de vesile olur. İlk müezzin olur. Nasip eder Rabbim. Ama nasip etmesi için önce nefsini imtihan eder… Kolay olan hiçbir şeyde hayır olmaz. Zora katlanılarak kazanılan her şey hayırlıdır…


26 Tem 05:01 | sambuca demiş ki;

kotuadam harbi adamsın :))


26 Tem 05:10 | emir demiş ki;

kotuadam su insanların dinine saygı duymayanların yorumlarına yer verme. ha bide bu inanmıyordu. simdi varlıgını kabul etti ALLAH ( c.c.) ın simdide hasa O’nun kötülükten zevk aldıgını söylüyor. Ahmed arkadasımızında dedigi gibi mühlet verdigini düşün ve dogru yola gel. gelmiyorsanda senin bilcegin iş yaygara yapma, milletin inancına saygılı ol


26 Tem 05:44 | simajor demiş ki;

Adminin yorumuna bittim:)) bir cevap verilecekse öyle verilmeliydi zaten:)peygamber nickli arkadasım inancına saygım var lakin diyelimki senin inandığın gibi ATEİST bi yapı var günü gelecek dünya yok olacak diyelim(kıyamete inanmadığından öyle söyledim) Biz Allaha inanlar boşa inanmış olacağız.. peki ya bizim inandığımız gibiyse Sizler ne yapacaksınız? saygılarımla.. sakın inancını eleştirdiğimi düşünme sadece fikir alışverişi yapıyoruz.. saygılarımla..


26 Tem 10:28 | can demiş ki;

insanların dini inançlarına saygılı ol terbiyesizlik yapma


26 Tem 11:32 | ugur demiş ki;

Kotuadam en baştaki yorumu silmen gerek bu kadar terbiyesizlik olmaz nickine bak şu adamın neye inanıyorsan inan kardeşim git oduna tap kurdugun cümleden sana en uygun odunA tapmak olur.


26 Tem 13:34 | mehmet ali demiş ki;

Allah yardım etmiyormu :) işte o gördüğün azınlık bir kaç sene geçmeden sadece 300 kişiyle (sadece 1 i atlı ) 1000 (100 lerce atlı)kişiye karşı savaşacak ve yerle bir edecekler o ebu cehil çok kötü bir şekilde can verecek o gördüğün zalim isimleri iyi hatırla 10 yıl ı bulmadan hepsi feci şekilde ölecek yine yaklaşık 10-15 yıl arasında 100 binlerce kişilik müslüman ordusuyla geri gelecekler 20 -25 yılı bulmadan şam bağdat yemen hicaz fethedilip istanbula bizans surlarına dayanıılacak yaklaşık 1200 yıl boyunca islam bütün dünyaya hakim olacak ışığını saçıp temizlik ahlak bilim ilim yönlerinde dünyaya ışık saçacak , şu anda yaşayan yaklaşık 1.500.000.000 müslüman var yeryüzünde , ve birçok müslüman kızlarına Sümeyye adını veriyor ,tanıdığın kaç tane Bilal var uzatmamak için çok azını anlatabildim , birde diğer dünya nimetleri düşünmeli insan bir insan sağlıklı yaşadığını varsayarsak ilk 20 güçsüzlük çocukluk ile son 20-25 yaşlılık ve güçsüzlük ile orta kısımda dünya mücadelesi ile geçer ben 28 yaşındayım geçmişe baktığımda bir gün gibi bile gelmiyor bi 30 daha olsa ne olur , Yüca Allah ı ve ahireti çıkardığım zaman anlamı olan ne kalır şimdi sen kendinden emin akıllı kişi sana normal bi matematik problemi versem çözemessin eminim ama Allah ve kainat hakkında herşeyi bildiğini hangi mantıkla düşünebilirsin ki neye dayanarak beynine bu kadar güveniyorsun ,sadece kainatın sırlarını anlamak için yapılan ufak bir deneyde geçen yıl 120 milyar dolar harcandığını biliyoruz ve deneyin sonucu evet tanrı parçacığı vardır maddeyi enerji oluşturmuştur denebildi ama bu sadece çok küçük birşey sen ise kendi ufak düşüncelerinle kendinden neden bu kadar eminsin acaba yoksa göremiyormusun!ayrıca bir insanoğlunun hayatından sabrı çıkarınca ne kalırki , tecavüz , gasp , cinayet , sefalet , kötü görünüş , mikrop hastalık , sorunlu sefil bir hayat ister inansın ister inanmasın insan sabırla vardır sabrettiğin kadar başarılı sabrettiğin kadar iyi birisindir. O mübarek insanlarda sabrın en güzel insanlığın en güzel temsilidir , belkide onlardan sonra dünyaya gelen el açıp dua eden her müslümanın duasından onlarada sevap vardır kimbilir , bu dünyada karşılığını fazlasıyla gördüler diğer dünyada Allah onlar için en güzelini hazırlamıştır.


26 Tem 13:53 | mehmet ali demiş ki;

Sabır , sevgi ve korkusuzluk iyilik nedir bunlar Allah sevgisi demektir.İnsan nedir insan olmak nedir başarılı ve gerçek insan olmak nedir şudir ki Bir insan düşün M.Ö 4000 lerde yaşamış olsun ondan sonra yaşayan 10 milyarlarca insan tarafından sevilsin yad edilsin selam gönderilsin bilinen bütün semavi kitaplarda övülsün değeri kadri yad edilsin , duası kabul olsunda sonraki peygamberler hep soyundan gelsin o insanki bugün yaşayan hıristiyan yahudi müslüman herkes anar onu o insanki her müslüman namaz kıldığında kendi peygamberiyle beraber 2 rekatta bir veya 4 rekatta onu ismini yad eder selam gönderir , mutluluk ve esenlik seninle olsun der O insanki adı Hz. İbrahimdir yine bir insan düşünki daha doğmadan binlerce sene öncesinden geleceği görünüşü adı bilinsin Hz İbrahim ve ondan öncekilerin ve sonrakilerin ve kendinden sonrakiler selam salat göndersin işte onun adıda Muhammed dir işte gerçek insan olmak odur bu bölümde H.z Ebubekir i canlandıran kişi ne dedi kendi nefsinden öte tutuyor başkalarını öyle bir insan düşünki senin gibiler içinde dua etsin af ve hayır dilesin.İşte o sabırlar bunlar içindir işte o sabırlar halen senin gibilerin kurtuluş ümidi olması içindir, işte o sabırlar gerçekleri inkar eden bir gün anlar belki diye mühlet kazanılması içindir.Merhametlilerin en merhametlisi Yüce Allah a lütüflarından dolayı şükürler olsun


26 Tem 14:38 | Peygamber demiş ki;

sanki öbür tarafi görmüste yalancilarin yalanlarina kefil olup anlatiyorsun . gitdinmi öbür tarafa ? birsey varmiydi ? yoo yoktu . dogmadan önce nasil Hafizan yoktuysa ölürkende Bos bos öleceksin. ALLAH bu dünyada test ediyormus yürüyün bee . bu MASALLARI gecin . ALLAHIN SINAVI kendisine olsun Satanist kendisi sanirim.


26 Tem 15:51 | mangoz demiş ki;

bu evliya bir olsa hz vahşinin atının tozu olmaz diyor imam rabbani onların makamının neden bu kadar yücelerde olduğu daha iyi anlaşılıyor.hem kendine peygamber diyen kardeş ahlaksıuzlık ne kadar kolay değilmi .rabbimden çek defteriyle yazlıkmı bekliyordun yattığın yerden


26 Tem 17:56 | engin demiş ki;

ne guzel bir ölümdür o yaradanin yolunda ölmek teske ozaman yasasaydimda onun yolunda öle bilseydim insallah mehdinin askeri olarak ölmeyi nasip eder bana aminn..


26 Tem 17:57 | efe demiş ki;

Allahın varlığına inanmayanlara saatlerce gunlerce varlığını kanıtlamak için konuşabilirim ama sadece şunu diyorum duz mantık ben Allaha inanarak hiçbirşey kaybetmiyorum.İnanmayanlara göre ölucem ve toprak olacam.Kaybım yok.Ama inanmayanlara söyluyorum ya Allah varsa ve siz inanmıyorsanız hapı yuttunuz demektir.Ben her turlu yırtıyorum ama siz öldukten sonra gerçekle karşılaşınca ne halt edeceksiniz.Allaha hamd olsun nasıl bir yokluktan var ediyorsa organizma halindeykende dirilteceğine inanıcak bir zeka bahşetmiş:)))


26 Tem 19:34 | Mesut GÜN demiş ki;

Teşekkürler.Emeğinize yüreginize sağlık.Bu arada yorumları okuyorumda bazı arkadaşlar iman sorgulama hakkını yüce Allah gib ikendinde hisseder olmuş.Onlara hatırlatırım.İnsanın imanını sadece yüce Allah bilir vede sorgular.İnanan inanır inanmayan inanmaz.Onun takdiri yüce Allaha aittir.Yüce Allah isterse inanmayanlarıda inananlardan kılar.


26 Tem 19:46 | ömer demiş ki;

admin su peygamber nicli kişinin ipini tespit edip bir daha yorum yapmasını engelle. yorum yapacaksa insanların inanclarına saygılı olarak yapsın. inanmıyosa insan olarak saygı duysun. gerci bundan nası bi saygı beklenirse. Allah ıslah etsin ne diyelim.


26 Tem 20:03 | Tolgahan demiş ki;

ateistler o kadar aciz ki gelmişler burda güya bizim aklımızı çelmeye çalışıyorlar . Ulan biz Allah Allah diye diye tüm dünyayı fethettik . Bir avuçtuk 1400 yıldır şahlana şahlana bugüne kadar geldik ve Peygamber efendimiz tüm dünya müslüman olmadan kıyamet kopmayacağını müjdeledi . Dediği herşey doğru çıktığı gibi bu da doğru çıkacaktır . Sizle inşaallah öbür dünyada yüzleşeceğiz . Bu dünyada yüzleşmek bile istemiyorum , içinizin kokusu yüzünüze vurdu , allah sizi helak etsin .


26 Tem 21:33 | blabla demiş ki;

arkadaşlar bırakın bu cahil insana ne deseniz boş hesap günü geldiğinde elbet bunu anlıyacaktır benim anlamadığımsa bu arkadaş hem inanmıyo hemde diziyi izliyo amacı ne?


26 Tem 23:50 | commandan demiş ki;

Peygamberimiz ne diyor onların inançlarına sövmeyin ve konuşmayın.Yoksa onlarda cahilliklerinden sizin inancınıza söverler.Boşverin kayla almayın konuşsun dursun.Kuran-ı okusun hiç kimsenin dediğine bakmasın zaten neyin ne olduğunu anlar.


27 Tem 00:22 | ahmett demiş ki;

iman nasip işidir . kalple ilgilidir ve yanlız Allah verir onu . sen sadece anlatabilirsin , akli deliller getirirsin ama peygamber adlı yorumcuda görüldüğü üzere vermezse Allah yapacak bişey yok.
Özel olduğunu sanma ey ateist yazar , işte bu dizide gördüğün üzere benzerlerin ilk günlerden beri var . onlar hüsrana uğradığı gibi sen de uğrayacaksın bu konuda çünkü Allah ve rasulüne açılan savaşta yenilgi kesindir .


27 Tem 01:09 | mehmet ali demiş ki;

Ben öbür tarafa gittimmi diye soruyorsun sana şunu bütün açık yürekliliğimle söylüyorum sadece akıl ve mantığımla değil aynı zamanda kalbim ve hislerimlede az bir şüpheye yer bırakmaksızın diğer tarafı hissediyor ve bütün benliğimle Allah ın birliğine ve varlığına şahitlik ediyorum öyleki sanki görmüş bizzat diğer tarafa gitmiş gibi bunun sende olmaması senin mi suçun yoksa neden öyle bilmiyorum ama şunu unutmaki her gece uyurken ki Yüce Allah uykuya ölüm der ayrıca ruhlarınızı alıyorum diyede tabir eder ” evet her gece uyuduğunda beyninin daha önce algılamadığı bilmediği tatmadığı daha önce hiç görmediği kopyalıyamaıycağı şeyleri nasıl görebiliyorsun sen uyuduğunda bi yerlere gitmiyormu ruhun acaba peki biraz lütfedip uyku ve ruh hakkında modern bilimin yaptığı araştırmalara biraz göz atsan elde ettikleri verilere baksan şaşıracaksın sende , ayrıca ışık hızı maddelikten çıkan hızlara ulaşan kütlelerin durumunu , yıldızları kara delikleri evrenin durumunu uzaklıkları da lütfedip biraz araştırsan daha farklı olur eminim… dediğim gibi bi matematik problemi çözemessin eminim ama kainat ve yaratıcı hakkında atıp tutarsın neyse sana hidayet nasip etmeyen Allah tır kendiside senle ne yapacağını bilir umarım zayıf yaradılışlı ve sadece kısa süre yaşamaya elverişli az bilgili çabuk korkan ürken kaybeden vazgeçen ölümlü bir varlık olduğunuda unutmassın 2 dakika sonra ne olacağını bilmeyen bir varlık olduğunu unutma


27 Tem 01:28 | Atilgan demiş ki;

3 ateist mevlanaya gitmişler.ona:
-eğer müsaitsen sana 3 sual soracağız?
mevlana:
-ben müsait değilim şems e gidin
demiş
ateistler şemse gitmişler.şems de o sıra bir KERPİÇ ile oyalanmaktadır
ateistler:
-müsaitsen sana 3 suan soracağız
şems:
-müsaidim.birinci soruyu sor
ateistler aralarında bir sözcü seçmişler.
ateist:
-Allah var diyorsunuz.ama Allahı göremiyoruz.Allahı gösterin de biz de inanalım.biz görmediğimiz seye inanmayız
şems:
-diğer suali sor
ateist:
-diyorsunuz”seytan atesten yaratıldı ama daha sonra da diyorsunuz seytan ateşle cezalandırılacak”.bu saçma değil mi ateş ateşe azap eder mi?
sems:
-son soruya geç
-ne diye insanlara hep baskı kurarsınız, nedir bu seriat,bırakın insanlar ne yapmak istiyorsalar onu yapsınlar o zaman insanlar daha mutlu olur
bütün bu sorularımıza cevap ver ki Allaha iman edelim veremezsen ………

ateist daha cümlesini bitirmeden şems yerdeki kerpiçi alıp ateisttin kafasına atmış.ateisttin kafasına hiçbirsey olmamış.sadece acı ile inliyormuş.dışardan darbe yediği belli olmuyor

neyse ateist kadıya gidip davacı olmuş.kadı şemsten hesap sormak için onu huzuruna getirtmiş.
kadı:
-söyle bakalım.niye bu adamın başına kerpiç attın.adam şimdi senden hakkını istiyor..adam ateist diye niye ona kötü davranıyorsun.bizim dinimizde hoşgörü var.cabuk hesap ver!
şems:
-ben hiçbir sekilde bu adama şiddet kullanmadım.bana 3 soru sordu.ben de bu adamın dilden anlamayacağını anladım.onun yaşayarak öğrenmesini istediğimden 3 sorunun 3 üne de tek cevap verdim.
-nasıl yani?
-bu adam bana dedi ki”Allahı bana göster inanayım.”ben bu adamın yalan söylediğine inanıyorum.bu adamın başı falan ağrımıyor.başının ağrısını göstersin de inanayım
ateist:
-ama acıyor ben hissediyorum
-ben de Allahın varlığını hissediyorum
ateist caresizce susmuş.söyleyecek bir laf bulamamış
şems:
-daha sonra bana dedi”seytan ateşten yaratıldı ateş ateşe azap eder mi hiç” ben de bu adama cevap olarak kerpiç attım.kerpiç de topraktan insan da topraktan nasıl kerpiç insana acı veriyorsa ateş de seytana öyle acı verecek
ateist:
-ama ama seyyy..
şems devam etmiş:
-daha sonra bana “bırakın insanlar ne yapmak istiyorsa yapsınlar ne diye onları engelliyorsunuz”dedi.ben de o an bu adama cok sinirlendim ve kafasına kerpiç atmak istedim.söyleyin bana”her insan yapmak istediğini yaparsa dünyada düzen kalır mı”

3 ateisttin de o anda kalplerinde birseyler açılmaya başlamış ve allaha iman etmişler..kadı şemsi cezalandıracaktı ama eski ateistler yeni müminler davalarından vazgeçmiş…


27 Tem 01:33 | mehmet ali demiş ki;

Ne zamandır bu dizi hakkında genel kanımı yazmak istiyordum fırsat bulamadım Yapanlardan Allah razı olsun ama biraz arap milliyetçiliği kokuyor arapları iyi insanlarmış zaten iyi adetleri varmış akıla danışan bir toplummuş gibi göstermiş , yanlız hem Kuran dan anlaşıldığı gibi hemde diğer kaynaklardan baktığımızda kızlarını daha bebekken diri diri gömen olur olmaz kan davalarıyla uğraşan ,güçten paradan ve zalimlikten (bu maharetti onlara göre ) başka hiçbirşeye değer vermeyen gelirlerinide kabe den elde eden temizlik ve ahlak kurallarının neredeyse 0 olduğu bedevi gibi barbar kabilelerinde olduğu çok ilkel bir kavimdi gösterildiği gibi olduğunu sanmıyorum şartlara bakınca Allah razı olsun şefaati ümmetinin üstüne olsun ashabına selam olsun Resulallah ve ashabı çok çekmiş olmalı çookkkk
Hz Ömer Allah ondanda razı olsun affetsin geçmişte çok öfkeli haşin ve islam için çok büyük tehlike arzeden biri olduğunu biliyoruz sonrasında ise Peygamber duasıyla islama girmiştir adaletiyle ve allah korkusuyla nam salmıştır yanlız Peygamber vefatından sonra peygamber ailesini çok üzmüştür. Bu arada sunniyim ben bu sunnilerin görüşüdür genelde aleviler daha sert görüş bildirirler. Tabi islama büyük hizmetleri bedir gazisi ve peygamber ashabı ayrıca büyük bir fatih olması , aslında sadece peygamber ashabı olması bile hakkında konuşup hüküm verme yetkimizi alır.Allah hepsinden razı olsun. Ayrıca bu değerli sitede bu filmi , çok kaliteli ve sinirleri germiycek şekilde ,filmleri keyifle izleyebileceğimiz imkanları tanıyan arkadaşlara site sahibine çok teşekkürler.


27 Tem 01:41 | Atilgan demiş ki;

Peygamber nickli arkadas> Devamini istiyorsan Sinan Yagmurun yazdigi “Askin goz yaslari” isimli 3 serilik kitabini okumani tavsiye ederim

Eger onun da devamini istersen
Bir cok dilde yazilmis. Peygamberimiz (SAV) e gonderilmis ilk emri “OKU” olan yuce kitabi
Kuran-I kerimi tavsiye ederim. Hem Akla hem Kalbe hitap eden cok guzel bir kitaptir.

Bir kitabi okumadan onun hakkinda yorum yapamazsin degilmi ;) ya da kitabin kabina bakarak onun hakkinda hukum veremezsin.

Allah inanmayanlari, affetsin. Butun herkesin huzur, mutluluk, sevgi, saygi, dostlugu ve kardesligi tatmasini nasip eylesin

Amin

Saygilarimla

Atilgan


27 Tem 02:21 | sanalturk demiş ki;

@1 arkadaşım sen hangi diziyi izliyosun bilmiyorum sen git ataist dizilerin altında yorum yap tamammı koçum insanların dinine saygın olsun eğer sen saygı göstermezsen kimseden saygı bekleme akıl denen birşey var arada kullanmayı dene aşk diye birşeyde yoktur ozaman oda soyut sana burda 5sayfa yazı yazsak anlamazsın buraya provakatürlük yapma amacıyla gelmişsin belli sadece diyorumki saygı


27 Tem 03:33 | selim demiş ki;

sayın insan kardeşim belliki din kardeşi değiliz dua ederim ki rabbim seni müslümanlıkla nasiblendirir… ŞÜPHESİZ O HERŞEYİ GÖRÜR VE BİLİR…


28 Tem 15:12 | Gülsüm demiş ki;

Gerçektende Allah’ın varlığına ve birliğine inanmamak acizlikten başka bişey değil.Ama inanmayana saymak bizden değildir ALLAH hidayet versin kardeşim sana umarım ecelin gelmeden HAKK’a inanır iman eder ve kurtulursun.Hani diyosun ya görüyor ama yardım etmyorum diye bu dünya imtahan yeri eğer o gün onlar senn düşündüğünü düşünseydi bugün bizde ziyan için olcaktık şükürler olsunki senin gibi düşünmeyip mücadele ettiler ve hem kendilerini hemde bizleri kurtardılar ALLAH razı olsun hepsinden..


30 Tem 01:54 | isimsizisimli demiş ki;

@Atilgan
“Allah inanmayanlari, affetsin” demişsin. kafirlere böyle dua edilmez. kafirin küfrüne razı olmak küfürdür Allah korusun. Allah hidayet versin denir ancak.. çünkü Allah her günahı affedecek fakat şirk ve inkarı affetmeyecek..
saygılarımla…


06 Ağu 21:07 | ramazan demiş ki;

allaha inanmadığını söyleyen arkadaş hiç islamı araştırdın mı ayetlerin meallerini okuyup düşündün mü yoksa başkalarından duyduğun sözlerlemi islamı ve allahı yalanlıyorsun sana tavsiye ediyorum olayı ciddiyetiyle araştır düşün bilen insanlara danış o zaman karar ver allah var mı yokmu ayrıca bu senin için bir çıkış yoluda olabilir…


15 Ağu 11:55 | ramazan demiş ki;

ALLAH SABREDENLERLE BERABERDIİR.


Yorum Yap
isim:
E-mail:
Yorum:


- İsim ve Email bilgilerine özen göstermeyen kullanıcıların yorumları silinir..