Google +1 tuşunu kullanarak, bu bölümü beğendiğinizi Google 'a söyleyebilirsiniz.

Hz. Ömer 8.Bölüm izle


Dizi Özeti

Hz. Muhammed’in Kabe’de namaz kıldığını gören Ebu Cehil, üzerine yürüyerek ona saldırır, hakaretler eder ve onu kafası yarmakla tehdit eder. Bu olay avlanmaktan dönen Hz. Hamza’nın kulağına gider. Hz. Hamza sinirlenerek Ebu Cehil’in bulunduğu yere gider ve yayıyla onun kafasını yarar. Bu olay sırasında Hz. Hamza’nın da Müslüman olduğunu öğreniriz. Bu bölümde Müslüman olan bir diğer önemli kişi de Hz. Ömer’in kendisidir. Olayların artmasına öfkelenen Ömer kılıcını kuşanıp Hz. Muhammed’i öldürmeye giderken yolda kardeşi Fatıma ve kocasının da Müslüman olduğunu öğrenir. Hıncını almak üzere onların evine yönelir ama onların okuduğu Kur’an’ı dinleyince bütün dünyası değişir..

Yorumlar
27 Tem 20:48 | Enes demiş ki;

Sahabelerin cektigi sIkintilar kaygisiz sartsiz inanislarindan dolayi… SubhanAllah Rabbim bizleride onlarin yolundan ilerleyen Kendisinin rizasina uyan yakisan kullarindan eyler insaallah..


28 Tem 13:44 | Muhammed demiş ki;

Bu din bize ne zorluklarla gelmiş…


29 Tem 01:41 | Kadir Can demiş ki;

amin


29 Tem 02:01 | sedat demiş ki;

gerçekten bu dizi çok güzel yapanlr dan allah razı olsun o güzel islam tarihinin böyle güzel dizilerle anlatılması çok güzel bence


31 Tem 00:17 | Mesut GÜN demiş ki;

EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.


05 Ağu 14:36 | AlpArslan demiş ki;

Rabbim Allah, Peygamberim Hz. Muhammed(sav), Kitabım Kuran-ı Kerim diyen kerkese Mevlam hidayet eylesin ve o kulundan razı olsun İnşallah… (Dizi de mükemmel olmuş emeği geçenlerden Allah razı olsun.)


Yorum Yap
isim:
E-mail:
Yorum:


- İsim ve Email bilgilerine özen göstermeyen kullanıcıların yorumları silinir..